Sesja biznesowa kobieca - make-up do pracy i do zdjęć biznesowych

Dlaczego Make-up jest niezbędny do zdjęć biznesowych? Jak się robi makijaż biznesowy - podstawowe zasady. Trzeba pamiętać, że makijaż biznesowy do sesji zdjęciowej jest jednocześnie makijażem fotograficznym.

Fotografia biznesowa
Makijaż do zdjęć biznesowych

Makijaż to pierwsza rzecz, jaka czeka Cię na planie zdjęciowym podczas kobiecej sesji biznesowej. Podczas tych kilkunastu minut nie tylko wypiękniejesz, ale też poczujesz się komfortowo.

Na wstępie należy już podkreślić, iż make-up powinien delikatny. Podobnie jak w przypadku biżuterii, tak i w makijażu powinno się zachować umiar

Makijaż biznesowy zdecydowanie powinien być dobierany indywidualnie, aby podkreślić urodę każdej pani. Niemniej jednak ogólne zasady są dość uniwersalne

Aby dobrze wyglądać na zdjęciach trzeba się odpowiednio przygotować – właściwie ubrać, uczesać i umalować.

Nawet najpiękniejsze modelki przed sesją zdjęciową do magazynów modowych, potrzebują pomocy specjalistów – kilku godzin z makijażystami, stylistami i fryzjerami.

W przypadku sesji korporacyjnych czas, który należy poświecić na make-up jest na szczęście znacznie krótszy: dla panów to zwykle 10-15 minut a dla pań około 35-45 minut.

Makijaż fotograficzny różni się od makijażu na inne okazje.

Musi uwzględniać zamierzenia fotografa, rodzaj zdjęć -  a przede wszystkim rodzaj światła, jakich fotograf portretowy będzie używał.

Profesjonalny aparat fotograficzny widzi znacznie więcej niż ludzkie oko. Każda skaza na skórze, wyprysk, najmniejsza ranka – będzie widoczna. Zatem dobrze zrobiony make-up do sesji polega miedzy innymi na zminimalizowaniu, bądź całkowitym wyeliminowaniu tego typu mankamentów.

Jeśli chodzi o panów, to można śmiało mówić o korekcie zamiast makijażu. Najważniejszą sprawą jest tu przygotowanie skóry do światła błyskowego – zmatowienie i lekkie wykonturowanie. Na pozór niewidoczny makijaż bardzo pomaga podczas sesji – cera jest promienna, nie świeci się, niedoskonałości znikają.

Światło błyskowe idealnie wtedy współpracuje ze skórą. Wszystko to sprawia, że efekt jest naturalny, ale profesjonalny, a zdjęcia są łatwiejsze w retuszu.

ZOBACZ JAK PRACUJEMY DLA FIRM

KONTAKT
w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Makijaż biznesowy do sesji biznesowej

ma za zadanie wyrównać kolor skóry i ukryć niedoskonałości cery, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Wyrównanie kolor skóry i ukrycie niedoskonałości cery ( dla kobiet i mężczyzn ). Nie ma idealnej cery - jeśli taką gdzieś widzieliście to była juz po długim make-upie i po obróbce graficznej.

Kolor skóry na twarzy nie jest jednolity – z reguły nos jest bardziej czerwony niż policzek, z kolei pod oczami jest raczej ciemno i niebieskawo. Sztuką jest wybrać odpowiedni podkład korespondujący z karnacją skóry.

Kolejnym wyzwaniem jest użycie odpowiednich kosmetyków aby cera cały czas pozostawała matowa. Podczas zdjęć biznesowych używane jest światło z dużych, studyjnych lamp błyskowych.

Powoduje ono, że nie zmatowiona skóra zaczyna się “świecić” na zdjęciach. Efekt ten z punktu widzenia wizerunku jest co najmniej niepożądany. Dlatego bardzo ważne jest zmatowienie profesjonalnym, mocno kryjącym pudrem. Makijaż nie służy tylko do ukrycia niedoskonałości cery, ale też można go użyć do modelowania twarzy.

Odpowiednimi kosmetykami jesteśmy w stanie zmienić proporcje wybranych partii twarzy. Wszystko to co przyciemnimy –  na zdjęciu będzie mniejsze niż w rzeczywistości.

W ten sposób można zmniejszyć za dużą brodę, szeroki nos lub zbyt wydatne kości policzkowe

Wykonując makijaż biznesowy dla Pań pamiętamy o kilku zasadach

Czym się kierujemy?

Makijaż biznesowy do sesji wizerunkowej nie może być przesadzony, ciężli, świecący, ekstrawagancki, ani przesadnie kolorowy.

Zobacz nasze zdjęcia biznesowe na istagramie.

Przede wszystkim tego rodzaju makijaż jest naturalny, lekki i delikatny, dopasowany do charakteru osoby fotografowanej. Wspomnieliśmy już o odcieniu podkładu który współgra z cerą i dzięki temu nie tworzy się tak zwany “efekt maski”.

Ważnym elementem jest rozświetlenie skóry pod oczami odpowiednim korektorem i nałożenie bazy na powieki. Kolejnym etapem jest malowanie oczu. Do podkreślenia oczu używamy cieni do powiek w stonowanych, neutralnych barwach.

Uniwersalne będą szarości, beże i brązy. Ciekawostka –  makijaż oczu u osób fotografowanych w okularach różni się w zależności od tego czy noszą “plusy czy minusy”. Kolejnym elementem są usta które podkreślamy pomadkami i błyszczykami, w odcieniach różu i delikatnej czerwieni, zbliżonych do naturalnego koloru ust.

Zbyt mocna  szminka spowoduje, że usta będą dominować i zanadto przykuwać uwagę co w portrecie o charakterze biznesowym nie sprawdzi się. 

Podsumowując:

 
 • makijaż biznesowy ma za zadanie podkreślić urodę i stworzyć harmonijną całość z ubiorem biznesowym

 • kosmetyki kolorowe dobrane są zgodnie z paletą barw odpowiednią dla typu urody

 • podkład jest perfekcyjnie dopasowany do cery dzięki temu unikamy “efektu maski”

 • korektor maskujący cienie pod oczami jest o ton jaśniejszy od podkładu

 • na powieki nakładamy bazę, następnie kształt oczu podkreślamy kreską w odcieniu szarym, granatowym lub brązowym i modelujemy cieniami do powiek również w neutralnych odcieniach

 • rzęsy podkreślamy tuszem czarnym lub grafitowym

 • usta obrysowujemy konturówką i malujemy pomadką lub błyszczykiem w naturalnym odcieniu

 • policzki modelujemy bronzerem, rozświetlaczem i różem

 • pudrujemy twarz aby uzyskać, matowy efekt

FOTOGRAFIA BIZNESOWA DLA FIRM - POZNAJ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Celem zdjęć biznesowych są przyciągające wzrok obrazy podkreślające osobowość i charyzmę portretowanej osoby.

FOTOGRAFIA KORPORACYJNA

Fotografia korporacyjna – portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z firmą bądź marką – to w części kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników.

WIZERUNEK PROFESJONALISTY
SESJA BIZNESOWA
INDYWIDUALNA / WARSZAWA

Profesjonalny wizerunek biznesowy dla osób indywidualnych, czyli zdjęcie do CV i innych zastosowań zawodowych Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych.

OBSŁUGA EVENTÓW WARSZAWA

Fotografia eventowa stała się nieodłącznym elementem różnego rodzaju wydarzeń. Termin fotografia eventowa obejmuje szeroki zakres działalności. Imprezy firmowe, konferencje, szkolenia i inne.

SESJA BIZNESOWA
EMPLOYER BRANDING
ATMOSFERA PRACY

Jeśli masz fajny team – możemy pokazać to na biznesowych zdjęciach grupowych - sesja "atmosfera pracy"

FOTOGRAFIA
REKLAMOWA

Fotografia reklamowa to najlepsza z możliwych form prezentacji produktu na zdjęciu. Zasadniczą różnicą pomiędzy zdjęciem produktowym, a fotografią reklamową...

ILUSTRACJE
DO STRON WWW

Oryginalne koncepcyjnie i atrakcyjne wizualne ilustracje bedą ozdobą Twojej witryny. Ilustracja jako nośnik treści może skutecznie, pozytywnie i wielokrotnie oddziaływać na innych,

FOTOGRAFIA
WNĘTRZ
WARSZAWA

Fotografia wnętrz to umiejętność zamknięcia przestrzeni w wyjątkowych kadrach.

FILMOWANIE
FILM KORPORACYJNY
WARSZAWA

Jak stworzyć skuteczny przekaz filmowy, który dotrze i zaangażuje pożądaną grupę docelową?

VIDEO I ZDJĘCIA Z DRONA
WARSZAWA

Zdjęcia z drona, filmy z drona. Usługi z drona - zdjęcia i filmy z powietrza, filmowanie dronem, filmy i zdjęcia lotnicze

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
WARSZAWA

W naszej ofercie skierowanej do firm, przygotowaliśmy szeroką gamę profesjonalnych szkoleń fotograficznych, a także integracyjne warsztaty ...

WARSZTATY
MAKE-UP
WARSZAWA

Szkolenie skierowane jest do firm, w których obowiązuje dress code. Podczas szkolenia pokazujemy jak wykonać odpowiedni dobrany do urody makijaż dzienny ...

Kobieca sesja biznesowa - Wizerunek profesjonalisty

Profesjonalny wizerunek biznesowy dla osób indywidualnych, czyli zdjęcie do CV i innych zastosowań zawodowych
Poszukaj inspiracji do swojego idealnego portretu w sieci:

zdjęcie wizerunkowe
sesja wizerunkowa
zdjęcie fotograficzne
bank zdjęć
kobiece zdjęcie biznesowe
zdjęcia do cv
zdjecie do cv
fotograf Warszawa

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Umiemy też bardzo korzystnym świetle stawiać kobiety biznesu.

Celem  są zdjęcia wizerunkowe podkreślające osobowość i charyzmę portretowanego. 

Jeśli chcemy zyskać zaufanie swoich klientów, nie możemy pozostawać anonimowi.

Firmowa strona, Linkedin, CV – wszędzie tam liczy się Twój profesjonalny wizerunek.

Pomagamy tworzyć profesjonalny wizerunek szefom wielkich korporacji, ale pracujemy także dla osób indywidualnych i firm jednoosobowych. Jeśli prowadzisz swój biznes, prawdopodobnie już wiesz, że potrzebujesz zdjęć biznesowych dla siebie. Przeczytaj też o kobiecej sesji biznesowej specjalnie zaprojektowanej dla budowania wizerunku osób indywidualnych w Warszawie - WIZERUNEK PROFESJONALISTY. 

Podczas trzech godzin sesji – uzyskasz zdjęcia, które będą wspierały twój wizerunek i markę osobistą przez najbliższe trzy lata.

Przed sesją fotograficzną mężczyźni też potrzebują make-upu

Profesjonalny wizerunek biznesowy dla osób indywidualnych, czyli zdjęcie do CV i innych zastosowań zawodowych
Poszukaj inspiracji do swojego idealnego portretu w sieci:

zdjęcie wizerunkowe
sesja fotograficzna Warszawa
zdjęcie fotograficzne
sesja biznesowa Warszawa
fotograf Warszawa

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Umiemy też bardzo korzystnym świetle stawiać kobiety biznesu.

Celem  są zdjęcia wizerunkowe podkreślające osobowość i charyzmę portretowanego. 

Jeśli chcemy zyskać zaufanie swoich klientów, nie możemy pozostawać anonimowi.

Firmowa strona, Linkedin, CV – wszędzie tam liczy się Twój profesjonalny wizerunek.

Pomagamy tworzyć profesjonalny wizerunek szefom wielkich korporacji, ale pracujemy także dla osób indywidualnych i firm jednoosobowych. Jeśli prowadzisz swój biznes, prawdopodobnie już wiesz, że potrzebujesz zdjęć biznesowych dla siebie. Przeczytaj też o kobiecej sesji biznesowej specjalnie zaprojektowanej dla budowania wizerunku osób indywidualnych w Warszawie - WIZERUNEK PROFESJONALISTY. 

Podczas trzech godzin sesji – uzyskasz zdjęcia, które będą wspierały twój wizerunek i markę osobistą przez najbliższe trzy lata.

Dlaczego mężczyźni również potrzebują make-up, na czym on polega?

Nie malujesz się na co dzień - szanujemy to :)

Tym bardziej chcemy Ci wyjaśnić czemu make-up dla mężczyzny jest naprawdę konieczny podczas sesji biznesowej, i że przejdziesz przez to zachowująć godność.

Sesja korporacyjna dla pracowników w Twojej firmie

Fotografia korporacyjna to zdjęcia pracowników fotografowanych w tym samym świetle, zwykle na jednolitym tle.
Poszukaj inspiracji do swojego idealnego portretu w sieci:

zdjęcie wizerunkowe
sesja korporacyjna
zdjęcie fotograficzne
bank zdjęć
kobiece zdjęcie biznesowe
zdjęcia do cv
zdjecie do cv
fotograf Warszawa

 

Fotografia korporacyjna – portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z  firmą bądź marką – to w części kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników. 

 

Pracownicy firmy, czy członkowie zarządu powinni zostać sportretowani w sposób podkreślający ich osobowość i charakter, ale jednocześnie na tyle jednorodnie, by podkreślić ich przynależność i identyfikacje z zespołem.

Fotografia korporacyjna może skutecznie oddziaływać na Państwa klientów, żeby tak sie stało należy spełnić dwa warunki:

 • Lepiej rozmawia się z kimś kogo znamy choć trochę. Odbiorca ma odnieść wrażenie, że portretowane osoby – są dobrze nastawione, sympatyczne i otwarte.

 • Zdjęcia z sesji korporacyjnej – zwłaszcza kiedy będziemy je zestawiali razem na stronie – muszą być zachowane w podobnej estetyce. Wytworzy do w odbiorcy wrażenie dobrze zorganizowanego zespołu.

PROFESJONALNY WIZERUNEK i czyli zdjecia do CV, linkedin i do innych celów zawodowych

Sesja „wizerunek profesjonalisty” odbywa się w naszym studio. Jest przeznaczona dla wszystkich, którzy potrzebują zdjęcia do celów zawodowych – do strony internetowej, publikacji prasowych, zdjęcia do CV, intranetu czy LinkedIn.

Wizerunek Profesjonalisty – to sesja biznesowa w Warszawie ukierunkowana na stworzenie indywidualnego, profesjonalnego wizerunku biznesowego – zdjęcia do CV, Linkedin, firmowej strony internetowej.
Sesje “wizerunek profesjonalisty” wykonujemy tylko w Warszawie, bez presji czasu, robimy profesjonalny make-up do zdjęć, poprawiamy wygląd ubrań i włosów, kładziemy nacisk na naturalność i przyjazne emocje wyrażane przez postawę, gestykulacje i mimikę.

Masz prawo, stresować się i nie lubić zdjęć. Naszą rolą jest sprawić, by mimo wszystko na sesji czuł się świetnie i naturalnie, a zdjęcia z sesji były efektywne wizerunkowo. Wiemy jak to zrobić.

DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Jeśli wyślesz do nas zapytanie, w ciągu 24h otrzymasz szczegółowy kosztorys i wskazówki jak przygotować się do sesji.

TOP