Jak pozować podczas sesji zdjęciowej?
Postawa, gestykulacja i mimika podczas zdjęć.

Pierwszą i kluczową kwestią, którą należy poruszyć na temat pozowania – dobrego pozowania – pozostaje postawa ciała. Nie jest łatwo zapanować nad ciałem gdy stresujemy się przed sesją. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje rozluźnienie się. Zdjęcia od razu wyjdą bardziej naturalne. Na początku musisz o tym po prostu pamiętać. Z biegiem czasu zyskasz zdecydowanie większą swobodę przed obiektywem, a także wprawę, która przy pozowaniu do fotografii może okazać się nieocenioną pomocą.

Kreacja wizerunku biznesowego, czyli jak się ubrać się do pracy i jak się ubrać na sesje biznesową, by wyglądać profesjonalnie?

Zastanawiasz się co ubrać na biznesową sesję zdjęciową? Dobrze dobrany ubiór - to część sukcesu przy sesjach korporacyjnych i biznesowych.

Budując biznesową stylizacje, najlepiej trzymać się klasyki. Biznesowy dress code nie wyklucza kobiecości i nowoczesności, w dodatku są kolory, w których każda kobieta będzie wyglądać dobrze. Taką klasyczną i elegancką podstawę stanowią szary i granatowy.

W świecie biznesu należy dobrze się prezentować – i to nie tylko dlatego, że odpowiedniego stroju wymaga większość pracodawców. Właściwy wygląd wzbudza szacunek i pomaga w budowie profesjonalnego wizerunku.

Kreacja profesjonalnego wizerunku biznesowego to  się dziedzina praktyki działania, do niedawna dostępna tylko dla bardzo wąskiego kręgu osób zajmujących najwyższe stanowiska w  korporacjach lub służbach dyplomatycznych.

Obecnie w coraz liczniejszych przedsiębiorstwach i instytucjach pojawia się potrzeba zarządzania własnym wizerunkiem oraz świadomość mocy jego oddziaływania na otoczenie zewnętrzne. Nigdy wcześniej nie obserwowaliśmy takiej presji na kreowanie wizerunku osób oraz firm.

O swój wizerunek biznesowy powinni dbać nie tylko członkowie zarządu i pracownicy międzynarodowych korporacji czy dużych firm krajowych, ale także prezesi, menedżerowie oraz przedsiębiorcy i wreszcie pracownicy.

Korzyści wynikające utrzymania właściwego wizerunku biznesowego mogą mieć odzwierciedlenie typowo finansowe. Fotografia biznesowa jest tylko idealnym narzędziem by ten wizerunek rozpropagować.

Osiągają także wymiar niematerialny i zachodzą w świadomości uczestników otoczenia przedsiębiorstwa.

Prestiż wynikajacy z dobrego wizerunku przynosi długofalowe efekty.

Przeczytaj też - make-up do sesji biznesowej....

ZOBACZ JAK PRACUJEMY DLA FIRM

Twoja firma w dobrym świetle

KONTAKT
w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Pierwsze wrażenie jest bezcenne, także w biznesie

Poszukaj inspiracji do swojego idealnego portretu w sieci:

zdjęcie wizerunkowe
zdjęcia wizerunkowe
sesja wizerunkowa
jak pozować do zdjęć?
pozowanie do zdjęc
sesje wizerunkowe
zdjęcie fotograficzne
bank zdjęć
zdjęcie biznesowe
zdjęcia do cv
zdjecie do cv
jak pozować do zdjęć?
fotograf Warszawa
fotografia biznesowa pozy

Dbałość o wizerunek po prostu ma sens i warto weń zainwestować zarówno czas, wysiłek, jak i środki finansowe.

Korzystny wizerunek może stać się kluczowym czynnikiem sukcesu w rozwoju osobistego i rozwoju firmy.

W czasach social media – więcej osób będzie miało szanse wyrobić sobie pierwsze wrażenie, czyli silny, emocjonalny i trwały obraz jaki tworzymy sobie o danej osobie, patrząc na naszą fotografię na Linkedin czy stronie internetowej firmy – niż spotykając nas osobiście.

Pomagamy tworzyć profesjonalny wizerunek szefom wielkich korporacji, ale pracujemy także dla osób indywidualnych i firm jednoosobowych. Jeśli prowadzisz swój biznes, prawdopodobnie już wiesz, że potrzebujesz zdjęć biznesowych dla siebie. 

Przeczytaj też o sesji biznesowej kobiecej dla osób indywidualnych w Warszawie - WIZERUNEK PROFESJONALISTY. Podczas trzech godzin sesji – uzyskasz zdjęcia, które będą wspierały twój wizerunek i markę osobistą przez najbliższe trzy lata.

Bardzo istotną częścią wizerunku biznesowego jest dresscode – więc jak się ubrać na sesję?

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

Jak ubrać się na sesje?

Dobry ubiór to taki, w którym będziesz czuć się komfortowo, pięknie i pewnie. Strój nie powinien być zbyt ciasny, ani luźny. Tkaniny nie powinny być zbyt połyskujące, unikaj prześwitujących materiałów.

W stroju formalnym unikaj nadruków, logotypów, estrawaganckich dodatków.Fotografia biznesowa Warszawa
Fotografia korporacyjna Warszawa
Sesja biznesowa kobieca
Sesja wizerunkowa kobieca
Zdjęcie do CV i Linkedin Warszawa
zdjęcie profilowe Warszawa
jak sie ubrać na rozmowe o pracę

 • w ubiorze unikamy dużej ilości bieli i zupełnie czarnych partii ubioru, w druku, lub na biurowych monitorach wyjdą jak czarna, pozbawiona szczegółów plama.

 • Należy ubrać się w te rzeczy, w których czujemy  się swobodnie i naturalnie, niemniej w ramach ”dress codu”. W przeciwnym razie podczas sesji będziemy czuli się dodatkowo skrępowani i spięci, a ubiór będzie przeszkadzał.

 • Zarówno w stroju męskim, jak i damskim nie należy łączyć ze sobą kilku wzorów tkanin, czy też więcej niż trzech kolorów.

 • Unikamy tkanin w drobne wzory z powodów technicznych, przy cyfrowej rejestracji obrazu i w druku może dojść do interferencji

 • Jeśli okulary to szkła nie powinny być ciemne / fotochromatyczne / zabarwione. Soczewki okularów muszą być idealnie czyste.

 • Jeśli zdjęcia mają być używane razem lub będą to zdjęcia zbiorowe – to trzeba ustalić coś wspólnie w odniesieniu do kolorystyki wszystkich strojów i wypracować jakąś średnią.

 • Może to nie brzmi najlepiej, żeby zarząd uzgadniał w co chce się ubrać, ale lepsze to niż prezes w różowej koszuli i pani wiceprezes w zielonej garsonce… – warto wybrać bezpieczne kolory czyli – szarość,  granat, niebieski, grafitowy.

 • Jeżeli jesteście Państwo umówieni na sesję po całym dniu pracy, warto zabrać ze sobą odzież na przebranie. Stroje powinny być wyprasowane i przetransportowane na miejsce sesji biznesowej na wieszakach.

Punktem wyjścia  jest oddzielenie sfery prywatnej od sfery biznesowej. Strój uważa się za tym bardziej biznesowy, im mniej przekazuje informacji o prywatnej sferze człowieka.

Kobiety mają dość ograniczone pole manewru w doborze odpowiedniego dla siebie stroju biznesowego. Ubiór kobiety musi przede wszystkim odpowiadać zajmowanej przez nią roli biznesowej, bez nadmiernego podkreślania kobiecych wdzięków.

 

 • Kolorystyka tak samo jak u mężczyzn, czyli bez szaleństw – szarość,  granat, niebieski, grafitowy, fiolet, róż, błękit. Podobnie też z wzorami materiałów. Wszystko musi być stonowane. Proste fasony, każda pani powinna wiedzieć, na ile pozwala jej figura.

 • Garsonka to strój złożony z żakietu i spódnicy. Podobnie jak garnitur, garsonka jest ubraniem bardzo eleganckim, podkreślającym profesjonalizm i odpowiednim dla kobiet biznesu. Garsonkę również można określić jako garderobę bezpieczną, neutralną, chroniącą prywatność. Jej krój powinien być klasyczny, prosty, elegancki, ale również kobiecy. W przypadku wszelkich rodzajów marynarek należy unikać zbyt fantazyjnych fasonów i wzorów na tkaninach, nadmiaru plastikowych guzików czy suwaków.

 • unikamy stylizacji  z odslonietymi ramionami, plecami, czy brzuchem,

 • Koszule – warto wiedzieć, że białe koszule odpowiednie są tylko na wyjątkowe okazje, w przeciwnym razie będą wyglądały szkolnie i nudno.

 
 • Topy ( w zestawie z żakietem –  bardzo fotogeniczne ) na ramiączkach nakładamy tylko wtedy, gdy mamy pewność, że przez cały czas pozostaniemy w żakiecie,

 • Buty raczej pełne, dobrze żeby nie były to czerwone szpilki z 10 centymetrowym obcasem. Spódnice do kolan, bluzki zakrywające ramiona, cieliste rajstopy.

 • W dobieraniu biżuterii wskazany jest umiar zarówno w formie, jak i w ilości. Należy unikać biżuterii dużej, masywnej i bardzo strojnej, ponieważ na zdjęciach wszystko to zaczyna się świecić i niepotrzebnie odwraca uwagę.

 • Makijaż – najlepiej bez, bo makijażystka musi nałożyć make-up biznesowy od podstaw. Jest to makijaż dzienny / biznesowy niemniej mocniejszy od zwykłego i w normalnym świetle może wyglądać na za mocny, ale przy sesji zdjęciowej taki makijaż daje najlepsze efekty.

 • Fryzura jest istotnym dopełnieniem stroju i bardzo widocznym elementem wizerunku kobiety biznesu, na który zwraca się szczególną uwagę - nasze makijazystki układaja włosy - ale ich nie tną.

 • na koniec -  ważna uwaga - zasady zasadami, ale najważniejsze jest to by kobieta podczas sesji biznesowej czuła się w swoim ubraniu dobrze i komfortowo.

Jak pozować podczas sesji biznesowej?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

Jak dobrze pozować do zdjęć?

Pamiętaj o tych zasadach:

Pierwszą i kluczową kwestią, którą należy poruszyć na temat pozowania – dobrego pozowania – pozostaje postawa ciała. 

Nie da się jednak tego skutecznie zrobić w jednej sytuacji – tj. gdy stres przejmuje nasze ciało w momencie wejścia przed obiektyw.

Zdenerwowanie, które pojawia się, gdy stoi się przed obiektywem, nie jest niczym nadzwyczajnym ani dziwnym. Warto jednak mieć świadomość tego, że wraz z ogarniającym nas zdenerwowaniem, większość naszych mięśni ulega spięciu. Efekt jest taki, że sylwetka na zdjęciu wygląda nienaturalnie i niekorzystnie.

Czasami przeciwdziałanie temu napięciu i zwalczenie go nie jest proste. Szczególnie w momencie, kiedy krytyczny głosik w głowie modela zaczyna szeptać, jak bardzo widoczne są wszystkie mankamenty, jak słabo wychodzi się na zdjęciach i że najlepiej byłoby zrezygnować.

Najlepszym rozwiązaniem pozostaje rozluźnienie się. Zdjęcia od razu wyjdą bardziej naturalne. Na początku musisz o tym po prostu pamiętać. Z biegiem czasu zyskasz zdecydowanie większą swobodę przed obiektywem, a także wprawę, która przy pozowaniu do fotografii może okazać się nieocenioną pomocą.

Jak pozować do zdjęć? Pamiętaj o tych zasadach:

 • zachowaj wyprostowaną sylwetkę,

 • nie odchylaj sie do tylu,

 • trzymaj głowę prosto, lekko wysunieta do przodu,

 • unikaj ustawiania się ramionami na wprost względem obiektywu,

 • sprawiaj wrażenie jakbyś własnie zwracała się w stronę aparatu,

 • dbaj o linię ciała, bądź świadomy jego ułożenia

 • unikaj nienaturalnego ułożenia rąk –

 • unikaj opierania się na różnych częściach ciała – na zdjęciach wydają się większe przez to, że ulegają spłaszczaniu; w tym przypadku można np. zatrzymać dłoń dosłownie milimetr od policzka, żeby stworzyć złudzenie opierania się, bez naruszania rysów twarzy;

 • staraj się nie unikać bezpośredniego kontaktu wzrokowego z obiektywem;

 • miej na zdjęciach delikatnie rozchylone usta, by zachować kształt żuchwy;

 • dobrze mieć na zdjęciu jedną nogę ugiętą w kolanie, asymetrycznie ułożone ręce – zdjęcia nie lubią symetrii dlatego też pozy na baczność, z opuszczonymi rękami nie wychodzą dobrze, ani tym bardziej interesująco;

 • przenoś ciężar ciała na jedno biodro.

FOTOGRAFIA NIZNESOWA DLA FIRM - POZNAJ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Celem zdjęć biznesowych są przyciągające wzrok obrazy podkreślające osobowość i charyzmę portretowanej osoby.

FOTOGRAFIA KORPORACYJNA

Fotografia korporacyjna – portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z firmą bądź marką – to w części kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników.

WIZERUNEK PROFESJONALISTY
SESJA BIZNESOWA
INDYWIDUALNA / WARSZAWA

Profesjonalny wizerunek biznesowy dla osób indywidualnych, czyli zdjęcie do CV i innych zastosowań zawodowych Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych.

OBSŁUGA EVENTÓW WARSZAWA

Fotografia eventowa stała się nieodłącznym elementem różnego rodzaju wydarzeń. Termin fotografia eventowa obejmuje szeroki zakres działalności. Imprezy firmowe, konferencje, szkolenia i inne.

SESJA BIZNESOWA
EMPLOYER BRANDING
ATMOSFERA PRACY

Jeśli masz fajny team – możemy pokazać to na biznesowych zdjęciach grupowych - sesja "atmosfera pracy"

FOTOGRAFIA
REKLAMOWA

Fotografia reklamowa to najlepsza z możliwych form prezentacji produktu na zdjęciu. Zasadniczą różnicą pomiędzy zdjęciem produktowym, a fotografią reklamową...

ILUSTRACJE
DO STRON WWW

Oryginalne koncepcyjnie i atrakcyjne wizualne ilustracje bedą ozdobą Twojej witryny. Ilustracja jako nośnik treści może skutecznie, pozytywnie i wielokrotnie oddziaływać na innych,

FOTOGRAFIA
WNĘTRZ
WARSZAWA

Fotografia wnętrz to umiejętność zamknięcia przestrzeni w wyjątkowych kadrach.

FILMOWANIE
FILM KORPORACYJNY
WARSZAWA

Jak stworzyć skuteczny przekaz filmowy, który dotrze i zaangażuje pożądaną grupę docelową?

VIDEO I ZDJĘCIA Z DRONA
WARSZAWA

Zdjęcia z drona, filmy z drona. Usługi z drona - zdjęcia i filmy z powietrza, filmowanie dronem, filmy i zdjęcia lotnicze

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
WARSZAWA

W naszej ofercie skierowanej do firm, przygotowaliśmy szeroką gamę profesjonalnych szkoleń fotograficznych, a także integracyjne warsztaty ...

WARSZTATY
MAKE-UP
WARSZAWA

Szkolenie skierowane jest do firm, w których obowiązuje dress code. Podczas szkolenia pokazujemy jak wykonać odpowiedni dobrany do urody makijaż dzienny ...

Wizerunek profesjonalisty - Twój wygląd to komunikat

Dla Ciebie, wygląd powinien być wizualnym potwierdzeniem cech, którymi się odznaczasz i które świadomie chcesz komunikować na zewnatrz.

Badania psychologiczne potwierdzają, że nasz sposób ubierania się nie tylko mówi wiele o naszej osobowości, ale także w ułamku sekundy potrafi sprawić, że w oczach innych wydajemy się bardziej kompetentni i profesjonalni.

jak powinno wyglądać CV?
zdjęcie do CV Warszawa
sesja biznesowa Warszawa

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

ZOBACZ JAK PRACUJEMY DLA FIRM

KONTAKT
w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Wizerunek profesjonalisty - Twój wygląd to komunikat

Dla Ciebie, wygląd powinien być wizualnym potwierdzeniem cech, którymi się odznaczasz i które świadomie chcesz komunikować na zewnatrz.

Badania psychologiczne potwierdzają, że nasz sposób ubierania się nie tylko mówi wiele o naszej osobowości, ale także w ułamku sekundy potrafi sprawić, że w oczach innych wydajemy się bardziej kompetentni i profesjonalni.

jak powinno wyglądać CV?
zdjęcie do CV Warszawa
sesja biznesowa Warszawa

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

Wizerunek profesjonalisty - jakie ubrania zabrać na sesje biznesową?

Świetnie sprawdzają się gładkie ubrania, bez wzorów i jednolite kolory, które łatwo ze sobą łączyć. Kolory, które będą właściwie dobrane do sesji, dadzą świetny efekt. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w doborze barw postaw na jednolite, neutralne barwy.

jak się ubrać na sesje?
jak się ubrać do pracy?
sesja wizerunkowa Warszawa
fotografia biznesowa pozy

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

SESJA BIZNESOWA KOBIECA czyli zdjecia do CV, linkedin i do innych celów zawodowych

Sesja „wizerunek profesjonalisty” odbywa się w naszym studio. Jest przeznaczona dla wszystkich, którzy potrzebują zdjęcia do celów zawodowych – do strony internetowej, publikacji prasowych, zdjęcia do CV, intranetu czy LinkedIn.

Wizerunek Profesjonalisty – to kobieca sesja biznesowa w Warszawie ukierunkowana na stworzenie indywidualnego, profesjonalnego wizerunku biznesowego – zdjęcia do CV, Linkedin, firmowej strony internetowej.
Sesje “wizerunek profesjonalisty” wykonujemy tylko w Warszawie, bez presji czasu, robimy profesjonalny make-up do zdjęć, poprawiamy wygląd ubrań i włosów, kładziemy nacisk na naturalność i przyjazne emocje wyrażane przez postawę, gestykulacje i mimikę.

Masz prawo, stresować się i nie lubić zdjęć. Naszą rolą jest sprawić, by mimo wszystko na sesji czuł się świetnie i naturalnie, a zdjęcia z sesji były efektywne wizerunkowo. Wiemy jak to zrobić.

DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Jeśli wyślesz do nas zapytanie, w ciągu 24h otrzymasz szczegółowy kosztorys i wskazówki jak przygotować się do sesji.

TOP