Jak się ubrać na sesję biznesową

Kreacja wizerunku biznesowego, czyli jak się ubrać się do pracy i jak się ubrać na sesje biznesową, by wyglądać profesjonalnie?

W świecie biznesu należy dobrze się prezentować – i to nie tylko dlatego, że odpowiedniego stroju wymaga większość pracodawców. Właściwy wygląd wzbudza szacunek i pomaga w budowie profesjonalnego wizerunku, ale też poprawia samopoczucie i sprawia, że czujemy się pewniej.Kreacja profesjonalnego wizerunku biznesowego to  się dziedzina praktyki działania, do niedawna dostępna tylko dla bardzo wąskiego kręgu osób zajmujących najwyższe stanowiska w  korporacjach lub służbach dyplomatycznych.

Obecnie w coraz liczniejszych przedsiębiorstwach i instytucjach pojawia się potrzeba zarządzania własnym wizerunkiem oraz świadomość mocy jego oddziaływania na otoczenie zewnętrzne. 
Nigdy wcześniej nie obserwowaliśmy takiej presji na kreowanie wizerunku osób oraz firm.

O swój wizerunek biznesowy powinni dbać nie tylko członkowie zarządu i pracownicy międzynarodowych korporacji czy dużych firm krajowych, ale także prezesi, menedżerowie oraz przedsiębiorcy i wreszcie pracownicy.  Korzyści wynikające utrzymania właściwego wizerunku biznesowego mogą mieć odzwierciedlenie typowo finansowe. Osiągają także wymiar niematerialny i zachodzą w świadomości uczestników otoczenia przedsiębiorstwa.

Prestiż wynikajacy z dobrego wizerunku przynosi długofalowe efekty.

ZOBACZ JAK PRACUJEMY DLA FIRM

w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Pierwsze wrażenie jest bezcenne, także w biznesie

Dbałość o wizerunek po prostu ma sens i warto weń zainwestować zarówno czas, wysiłek, jak i środki finansowe.

Korzystny wizerunek może stać się kluczowym czynnikiem sukcesu w rozwoju osobistego i rozwoju firmy. W czasach social media – więcej osób będzie miało szanse wyrobić sobie pierwsze wrażenie, czyli silny, emocjonalny i trwały obraz jaki tworzymy sobie o danej osobie, patrząc na naszą fotografię na Linkedin czy stronie internetowej firmy – niż spotykając nas osobiście.

Pomagamy tworzyć profesjonalny wizerunek szefom wielkich korporacji, ale pracujemy także dla osób indywidualnych i firm jednoosobowych. Jeśli prowadzisz swój biznes, prawdopodobnie już wiesz, że potrzebujesz zdjęć biznesowych dla siebie. Podczas trzech godzin sesji – uzyskasz zdjęcia, które będą wspierały twój wizerunek i markę osobistą przez najbliższe trzy lata.

Bardzo istotną częścią wizerunku biznesowego jest dresscode – więc jak się ubrać na sesję?

Jak ubrać się na sesje

zasady ogólne

 • w ubiorze unikamy dużej ilości bieli i zupełnie czarnych partii ubioru, w druku, lub na biurowych monitorach wyjdą jak czarna, pozbawiona szczegółów plama.

 • Należy ubrać się w te rzeczy, w których czujemy  się swobodnie i naturalnie, niemniej w ramach ”dress codu”. W przeciwnym razie podczas sesji będziemy czuli się dodatkowo skrępowani i spięci, a ubiór będzie przeszkadzał.

 • Zarówno w stroju męskim, jak i damskim nie należy łączyć ze sobą kilku wzorów tkanin, czy też więcej niż trzech kolorów.

 • Unikamy tkanin w drobne wzory z powodów technicznych, przy cyfrowej rejestracji obrazu i w druku może dojść do interferencji

 • Jeśli okulary to szkła nie powinny być ciemne / fotochromatyczne / zabarwione. Soczewki okularów muszą być idealnie czyste.

 • Jeśli zdjęcia mają być używane razem lub będą to zdjęcia zbiorowe – to trzeba ustalić coś wspólnie w odniesieniu do kolorystyki wszystkich strojów i wypracować jakąś średnią. Może to nie brzmi najlepiej, żeby zarząd uzgadniał w co chce się ubrać, ale lepsze to niż prezes w różowej koszuli i pani wiceprezes w zielonej garsonce… – warto wybrać bezpieczne kolory czyli – szarość,  granat, niebieski, grafitowy.

Jak się ubrać na sesje wizerunkową – dla panów :

Mężczyźni mają dużą swobodę w zakresie doboru swojej garderoby. Istnieje jednak kilka elementów wyglądu, z których mężczyźni powinni zrezygnować.

Unikamy:
uwidocznione tatuaże,
kolczyki w uszach, nosie, wargach i innych częściach twarzy,
wisiorki,
bransoletki,
sygnety i inne tego typu ozdoby biżuteryjne,
długie włosy lub zanadto fantazyjna fryzura.

Mężczyźni pozornie mają łatwiej podczas wybierania stroju czy przygotowania fryzury, istnieje wiele pułapek i wpadek, które czyhają na przedstawicieli tej płci. Aby ich uniknąć warto zastosować się do kilku podstawowych zasad.

Zdecydowanie nie należy zakładać i eksponować krzykliwych dodatków oraz biżuterii w nadmiernej ilości. O dziwo, zasada tyczy się też panów – powinni uważać na zbyt duże zegarki i grube łańcuchy na szyi. Warto więc ograniczyć dodatki do stroju oraz zadbać, aby były delikatne i minimalistyczne.

Wybierając strój należy postawić na proste, dobrane do naszej sylwetki kroje w odpowiednich kolorach. Wybór gamy kolorystycznej należy do nas i powinien zależeć od tego, co chcemy naszym strojem przekazać.

Zakładając na siebie ciemne i stonowane kolory dodajemy sobie powagi oraz prestiżu. Odcienie metaliczne przywodzą na myśl przepych i bogactwo. W jaskrawej kolorystyce zostaniemy odebrani jako osoby aktywne, dynamiczne i idące z duchem czasu. Przywdziewając pastele możemy spodziewać się, że zostaniemy skojarzeniu z delikatnością i finezją. Kolor niebieski z kolei wzbudza zaufanie.

 • Garnitury, najlepiej gładkie – najlepsze będą kolory: grafitowy, antracyt, szary, granatowy, błękitny, ciemnobrązowy.

  Dobrej jakości, odpowiednio dopasowane do figury . Postawmy na prostotę i ponadczasowość.

 • Marynarka jednorzędowa – mężczyzna w jednorzędowej marynarce prezentuje się zdecydowanie bardziej swobodnie i nowocześnie. Ponadto jednorzędówka wyszczupla i wysmukla sylwetkę, korzystnie prezentuje się zarówno zapięta, jak i rozpięta.

 • Koszule raczej jednobarwne (błękit, szarość, ładny róż, niekoniecznie śnieżnobiałe), cienkie, eleganckie, klasyczne, bez kratek i prążków (interferują), jeśli już muszą jakieś być to ważne żeby nie były za drobne.

 • Dobrze mieć co najmniej 2 szt. i kilka pasujących krawatów. Koszula nie może być zbyt opięta, nie może być również za luźna, musi dawać swobodę ruchów i dobrze układać się pod marynarką( koszula biała nie jest odpowiednia do noszenia na co dzień. Ten rodzaj koszuli zarezerwowany jest na specjalne okazje i eleganckie uroczystości. Podobnie jest z czarnym garniturem),

 • podczas dobierania dodatków do garnituru można jednocześnie łączyć maksymalnie trzy kolory i dwa wzory, nie więcej,

 • Zegarek to, oprócz okularów, spinek do mankietów i krawata oraz obrączki, jedyna dopuszczalna forma męskich ozdób stosowanych w pracy. Pasek i buty, ewentualnie aktówka i pasek zegarka – powinny być w tym samym kolorze . Jeżeli ktoś nosi okulary to powinny one współgrać z klamrą paska, dobrze jeśli z zegarkiem również (czyli albo na srebrno, albo na złoto).

 • Okulary są częścią „biżuterii” i muszą być bardzo sensownie dobrane i eleganckie, jeśli mamy kilka oprawek, zabierzmy je na sesje.

 • W stroju formalnym, o ile ktoś nie jest światowej sławy dizajnerem, nie należy szarżować z oryginalnością.

FOTOGRAFIA DLA FIRM - POZNAJ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Celem zdjęć biznesowych są przyciągające wzrok obrazy podkreślające osobowość i charyzmę portretowanej osoby.
Fotografia korporacyjna – portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z firmą bądź marką – to w części kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników.
Profesjonalny wizerunek biznesowy dla osób indywidualnych, czyli zdjęcie do CV i innych zastosowań zawodowych Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych.
Fotografia eventowa stała się nieodłącznym elementem różnego rodzaju wydarzeń. Termin fotografia eventowa obejmuje szeroki zakres działalności. Imprezy firmowe, konferencje, szkolenia, imprezy sportowe, koncerty itd.
Jeśli masz fajny team – możemy pokazać to na biznesowych zdjęciach grupowych - sesja "atmosfera pracy"
Fotografia reklamowa to najlepsza z możliwych form prezentacji produktu na zdjęciu. Zasadniczą różnicą pomiędzy zdjęciem produktowym, a fotografią reklamową...
Oryginalne koncepcyjnie i atrakcyjne wizualne ilustracje bedą ozdobą Twojej witryny. Ilustracja jako nośnik treści może skutecznie, pozytywnie i wielokrotnie oddziaływać na innych,
Fotografia wnętrz to umiejętność zamknięcia przestrzeni w wyjątkowych kadrach.

FILMOWANIE

Jak stworzyć skuteczny przekaz filmowy, który dotrze i zaangażuje pożądaną grupę docelową?

VIDEO I ZDJĘCIA Z DRONA

Zdjęcia z drona, filmy z drona. Usługi z drona - zdjęcia i filmy z powietrza, filmowanie dronem, filmy i zdjęcia lotnicze

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

W naszej ofercie skierowanej do firm, przygotowaliśmy szeroką gamę profesjonalnych szkoleń fotograficznych, a także integracyjne warsztaty ...

WARSZTATY
MAKE-UP

Szkolenie skierowane jest do firm, w których obowiązuje dress code. Podczas szkolenia pokazujemy jak wykonać odpowiedni dobrany do urody makijaż dzienny ...

MONITORING MEDIÓW

Buduj i chroń swój wizerunek, znajdź nowych klientów, rozwiń relacje z klientami.

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Opracujemy dla Ciebie architekturę produktów i opakowań i stron www. Proces projektowy w pełnym zakresie. Tworzymy silne marki.

Wizerunek profesjonalisty - Twój wygląd to ważny komunikat

Dla Ciebie, wygląd powinien być wizualnym potwierdzeniem cech, którymi się odznaczasz.

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często widzę przypadki katastrofalnej niezgodności tej sfery z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi delikatnie mówiąc - nieadekwatny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one istotne znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie  - kreacja profesjonalnego wizerunku zaczyna się właśnie tutaj.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej. Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

FOTOGRAFIA BIZNESOWA DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

Zobacz co możemy zrobić dla wizerunku Twojej firmy.
TOP