Jak się ubrać na sesję biznesową? Jak się ubrać do pracy?

Pojęcie „dress code” dotyczy sposobu ubierania się do pracy, na ważne spotkanie biznesowe, na bal charytatywny, czy do restauracji. Słowo „dress” znaczy „ubierać się”, a „code” w wolnym tłumaczeniu to „kodeks” . Istnieją różne odmiany dress code’u. Strój powinien być dostosowany do sytuacji, zajmowanego stanowiska, wizerunku.

Wygląd ma ogromny wpływ nie tylko na wizerunek osoby, ale i postrzeganie instytucji, którą ona reprezentuje. Profesjonalny wizerunek biznesowy jest wyrazem szacunku dla klienta. Jest także niezwykle istotnym elementem podczas sesji biznesowej.

Kreacja wizerunku biznesowego, czyli jak się ubrać się do pracy i jak się ubrać na sesje biznesową, by wyglądać profesjonalnie?

Zastanawiasz się co ubrać na biznesową sesję zdjęciową? Dobrze dobrany ubiór - to część sukcesu przy sesjach korporacyjnych i biznesowych.

Budując biznesową stylizacje, najlepiej trzymać się klasyki. Biznesowy dress code nie wyklucza kobiecości i nowoczesności, w dodatku są kolory, w których każda kobieta będzie wyglądać dobrze. Taką klasyczną i elegancką podstawę stanowią szary i granatowy.

W świecie biznesu należy dobrze się prezentować – i to nie tylko dlatego, że odpowiedniego stroju wymaga większość pracodawców. Właściwy wygląd wzbudza szacunek i pomaga w budowie profesjonalnego wizerunku.

Kreacja profesjonalnego wizerunku biznesowego to  się dziedzina praktyki działania, do niedawna dostępna tylko dla bardzo wąskiego kręgu osób zajmujących najwyższe stanowiska w  korporacjach lub służbach dyplomatycznych.

Obecnie w coraz liczniejszych przedsiębiorstwach i instytucjach pojawia się potrzeba zarządzania własnym wizerunkiem oraz świadomość mocy jego oddziaływania na otoczenie zewnętrzne. Nigdy wcześniej nie obserwowaliśmy takiej presji na kreowanie wizerunku osób oraz firm.

O swój wizerunek biznesowy powinni dbać nie tylko członkowie zarządu i pracownicy międzynarodowych korporacji czy dużych firm krajowych, ale także prezesi, menedżerowie oraz przedsiębiorcy i wreszcie pracownicy.

Korzyści wynikające utrzymania właściwego wizerunku biznesowego mogą mieć odzwierciedlenie typowo finansowe. Fotografia biznesowa jest tylko idealnym narzędziem by ten wizerunek rozpropagować.

Osiągają także wymiar niematerialny i zachodzą w świadomości uczestników otoczenia przedsiębiorstwa.

Prestiż wynikajacy z dobrego wizerunku przynosi długofalowe efekty.

Przeczytaj też - make-up do sesji biznesowej....

ZOBACZ JAK PRACUJEMY DLA FIRM

Twoja firma w dobrym świetle

w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Pierwsze wrażenie jest bezcenne, także w biznesie

Poszukaj inspiracji do swojego idealnego portretu w sieci:

zdjęcie wizerunkowe
zdjęcia wizerunkowe
sesja wizerunkowa
sesje wizerunkowe
zdjęcie fotograficzne
bank zdjęć
zdjęcie biznesowe
zdjęcia do cv
zdjecie do cv
jak pozować do zdjęć?
fotograf Warszawa

Dbałość o wizerunek po prostu ma sens i warto weń zainwestować zarówno czas, wysiłek, jak i środki finansowe.

Korzystny wizerunek może stać się kluczowym czynnikiem sukcesu w rozwoju osobistego i rozwoju firmy.

W czasach social media – więcej osób będzie miało szanse wyrobić sobie pierwsze wrażenie, czyli silny, emocjonalny i trwały obraz jaki tworzymy sobie o danej osobie, patrząc na naszą fotografię na Linkedin czy stronie internetowej firmy – niż spotykając nas osobiście.

Pomagamy tworzyć profesjonalny wizerunek szefom wielkich korporacji, ale pracujemy także dla osób indywidualnych i firm jednoosobowych. Jeśli prowadzisz swój biznes, prawdopodobnie już wiesz, że potrzebujesz zdjęć biznesowych dla siebie. 

Przeczytaj też o sesji biznesowej kobiecej dla osób indywidualnych w Warszawie - WIZERUNEK PROFESJONALISTY. Podczas trzech godzin sesji – uzyskasz zdjęcia, które będą wspierały twój wizerunek i markę osobistą przez najbliższe trzy lata.

Bardzo istotną częścią wizerunku biznesowego jest dresscode – więc jak się ubrać na sesję?

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

Jak ubrać się na sesje

Dobry ubiór to taki, w którym będziesz czuć się komfortowo, pięknie i pewnie. Strój nie powinien być zbyt ciasny, ani luźny. Tkaniny nie powinny być zbyt połyskujące, unikaj prześwitujących materiałów.

W stroju formalnym unikaj nadruków, logotypów, estrawaganckich dodatków.


Fotografia biznesowa Warszawa
Fotografia korporacyjna Warszawa
Sesja biznesowa kobieca
Sesja wizerunkowa kobieca
Zdjęcie do CV i Linkedin Warszawa
zdjęcie profilowe Warszawa

 • w ubiorze unikamy dużej ilości bieli i zupełnie czarnych partii ubioru, w druku, lub na biurowych monitorach wyjdą jak czarna, pozbawiona szczegółów plama.

 • Należy ubrać się w te rzeczy, w których czujemy  się swobodnie i naturalnie, niemniej w ramach ”dress codu”. W przeciwnym razie podczas sesji będziemy czuli się dodatkowo skrępowani i spięci, a ubiór będzie przeszkadzał.

 • Zarówno w stroju męskim, jak i damskim nie należy łączyć ze sobą kilku wzorów tkanin, czy też więcej niż trzech kolorów.

 • Unikamy tkanin w drobne wzory z powodów technicznych, przy cyfrowej rejestracji obrazu i w druku może dojść do interferencji

 • Jeśli okulary to szkła nie powinny być ciemne / fotochromatyczne / zabarwione. Soczewki okularów muszą być idealnie czyste.

 • Jeśli zdjęcia mają być używane razem lub będą to zdjęcia zbiorowe – to trzeba ustalić coś wspólnie w odniesieniu do kolorystyki wszystkich strojów i wypracować jakąś średnią.

 • Może to nie brzmi najlepiej, żeby zarząd uzgadniał w co chce się ubrać, ale lepsze to niż prezes w różowej koszuli i pani wiceprezes w zielonej garsonce… – warto wybrać bezpieczne kolory czyli – szarość,  granat, niebieski, grafitowy.

 • Jeżeli jesteście Państwo umówieni na sesję po całym dniu pracy, warto zabrać ze sobą odzież na przebranie. Stroje powinny być wyprasowane i przetransportowane na miejsce sesji biznesowej na wieszakach.

Punktem wyjścia  jest oddzielenie sfery prywatnej od sfery biznesowej. Strój uważa się za tym bardziej biznesowy, im mniej przekazuje informacji o prywatnej sferze człowieka.

Kobiety mają dość ograniczone pole manewru w doborze odpowiedniego dla siebie stroju biznesowego. Ubiór kobiety musi przede wszystkim odpowiadać zajmowanej przez nią roli biznesowej, bez nadmiernego podkreślania kobiecych wdzięków.

 

 • Kolorystyka tak samo jak u mężczyzn, czyli bez szaleństw – szarość,  granat, niebieski, grafitowy, fiolet, róż, błękit. Podobnie też z wzorami materiałów. Wszystko musi być stonowane. Proste fasony, każda pani powinna wiedzieć, na ile pozwala jej figura.

 • Garsonka to strój złożony z żakietu i spódnicy. Podobnie jak garnitur, garsonka jest ubraniem bardzo eleganckim, podkreślającym profesjonalizm i odpowiednim dla kobiet biznesu. Garsonkę również można określić jako garderobę bezpieczną, neutralną, chroniącą prywatność. Jej krój powinien być klasyczny, prosty, elegancki, ale również kobiecy. W przypadku wszelkich rodzajów marynarek należy unikać zbyt fantazyjnych fasonów i wzorów na tkaninach, nadmiaru plastikowych guzików czy suwaków.

 • unikamy stylizacji  z odslonietymi ramionami, plecami, czy brzuchem,

 • Koszule – warto wiedzieć, że białe koszule odpowiednie są tylko na wyjątkowe okazje, w przeciwnym razie będą wyglądały szkolnie i nudno.

 
 • Topy ( w zestawie z żakietem –  bardzo fotogeniczne ) na ramiączkach nakładamy tylko wtedy, gdy mamy pewność, że przez cały czas pozostaniemy w żakiecie,

 • Buty raczej pełne, dobrze żeby nie były to czerwone szpilki z 10 centymetrowym obcasem. Spódnice do kolan, bluzki zakrywające ramiona, cieliste rajstopy.

 • W dobieraniu biżuterii wskazany jest umiar zarówno w formie, jak i w ilości. Należy unikać biżuterii dużej, masywnej i bardzo strojnej, ponieważ na zdjęciach wszystko to zaczyna się świecić i niepotrzebnie odwraca uwagę.

 • Makijaż – najlepiej bez, bo makijażystka musi nałożyć make-up biznesowy od podstaw. Jest to makijaż dzienny / biznesowy niemniej mocniejszy od zwykłego i w normalnym świetle może wyglądać na za mocny, ale przy sesji zdjęciowej taki makijaż daje najlepsze efekty.

 • Fryzura jest istotnym dopełnieniem stroju i bardzo widocznym elementem wizerunku kobiety biznesu, na który zwraca się szczególną uwagę - nasze makijazystki układaja włosy - ale ich nie tną.

 • na koniec -  ważna uwaga - zasady zasadami, ale najważniejsze jest to by kobieta podczas sesji biznesowej czuła się w swoim ubraniu dobrze i komfortowo.

Kokieteria i nadmierne podkreślanie kobiecości

W sferze biznesowej należy tego stanowczo unikać

 • odsłonięte ramiona, plecy, brzuch, za duży dekolt,

 • zasłanianie twarzy rozpuszczonymi włosami,

 • tkanin przezroczystych i połyskujących,

 • krzykliwych, jaskrawych kolorów,

 • niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju dredy, warkoczyki, ekstrawaganckie asymetryczne cięcia, wygolone płaszczyzny głowy, jaskrawe balejaże, niestandardowe kolory, niepożądane są kolorowe wstążki, kokardki i koraliki wplecione we włosy.

 • zbyt krzykliwa biżuteria

FOTOGRAFIA DLA FIRM - POZNAJ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Celem zdjęć biznesowych są przyciągające wzrok obrazy podkreślające osobowość i charyzmę portretowanej osoby.
Fotografia korporacyjna – portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z firmą bądź marką – to w części kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników.
Profesjonalny wizerunek biznesowy dla osób indywidualnych, czyli zdjęcie do CV i innych zastosowań zawodowych Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych.
Fotografia eventowa stała się nieodłącznym elementem różnego rodzaju wydarzeń.
Jeśli masz fajny team – możemy pokazać to na biznesowych zdjęciach grupowych - sesja "atmosfera pracy"
Fotografia reklamowa to najlepsza z możliwych form prezentacji produktu na zdjęciu. Zasadniczą różnicą pomiędzy zdjęciem produktowym, a fotografią reklamową...
Oryginalne koncepcyjnie i atrakcyjne wizualne ilustracje bedą ozdobą Twojej witryny. Ilustracja jako nośnik treści może skutecznie, pozytywnie i wielokrotnie oddziaływać na innych,
Fotografia wnętrz to umiejętność zamknięcia przestrzeni w wyjątkowych kadrach.

FILMOWANIE

Jak stworzyć skuteczny przekaz filmowy, który dotrze i zaangażuje pożądaną grupę docelową?

VIDEO I ZDJĘCIA Z DRONA

Zdjęcia z drona, filmy z drona. Usługi z drona - zdjęcia i filmy z powietrza, filmowanie dronem, filmy i zdjęcia lotnicze

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

W naszej ofercie skierowanej do firm, przygotowaliśmy szeroką gamę profesjonalnych szkoleń fotograficznych, a także integracyjne warsztaty ...

WARSZTATY
MAKE-UP

Szkolenie skierowane jest do firm, w których obowiązuje dress code. Podczas szkolenia pokazujemy jak wykonać odpowiedni dobrany do urody makijaż dzienny ...

Wizerunek profesjonalisty - Twój wygląd to komunikat

Dla Ciebie, wygląd powinien być wizualnym potwierdzeniem cech, którymi się odznaczasz i które świadomie chcesz komunikować na zewnatrz.

Badania psychologiczne potwierdzają, że nasz sposób ubierania się nie tylko mówi wiele o naszej osobowości, ale także w ułamku sekundy potrafi sprawić, że w oczach innych wydajemy się bardziej kompetentni i profesjonalni.

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

ZOBACZ JAK PRACUJEMY DLA FIRM

w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Wizerunek profesjonalisty - jakie ubrania zabrać na sesje biznesową?

Świetnie sprawdzają się gładkie ubrania, bez wzorów i jednolite kolory, które łatwo ze sobą łączyć. Kolory, które będą właściwie dobrane do sesji, dadzą świetny efekt. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w doborze barw postaw na jednolite, neutralne barwy.

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

SESJA BIZNESOWA KOBIECA czyli zdjecia do CV, linkedin i do innych celów zawodowych

Sesja „wizerunek profesjonalisty” odbywa się w naszym studio. Jest przeznaczona dla wszystkich, którzy potrzebują zdjęcia do celów zawodowych – do strony internetowej, publikacji prasowych, zdjęcia do CV, intranetu czy LinkedIn.

Wizerunek Profesjonalisty – to kobieca sesja biznesowa w Warszawie ukierunkowana na stworzenie indywidualnego, profesjonalnego wizerunku biznesowego – zdjęcia do CV, Linkedin, firmowej strony internetowej.
Sesje “wizerunek profesjonalisty” wykonujemy tylko w Warszawie, bez presji czasu, robimy profesjonalny make-up do zdjęć, poprawiamy wygląd ubrań i włosów, kładziemy nacisk na naturalność i przyjazne emocje wyrażane przez postawę, gestykulacje i mimikę.

Masz prawo, stresować się i nie lubić zdjęć. Naszą rolą jest sprawić, by mimo wszystko na sesji czuł się świetnie i naturalnie, a zdjęcia z sesji były efektywne wizerunkowo. Wiemy jak to zrobić.

DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Jeśli wyślesz do nas zapytanie, w ciągu 24h otrzymasz szczegółowy kosztorys i wskazówki jak przygotować się do sesji.

TOP