„Jestem niefotogeniczna / niefotogeniczny” - NAPRAWDĘ???

Pewnie nie jesteś profesjonalnym modelem, więc to normalne, że przed obiektywem czujesz się niekomfortowo lub nie wiesz, jak pozować. Często uważasz się za chodzącą definicje niefotogeniczności.

Gdy osoba przychodzi do mnie na sesję, najpierw rozmawiamy, poznajemy się, musze mieć chwilę, żeby poznać jej naturalną mimikę i gestykulacje. Potem dam ci wskazówki - i pokaże ci jak one wpływają na Twój wygląd na zdjęciach, a potem juz podczas sesji sam zaobserwujesz, jak niefotogeniczność znika.

Sesja biznesowa
dla osób idywidualnych

Voucher prezentowy na profesjonalną sesję biznesową
WARSZAWA

Fotogeniczność - co to w ogóle jest?

Porównujemy nasz obraz na zdjęciu, nasz obraz w lustrze i nasz obraz w naszej głowie?

Wyglądamy lepiej na zdjęciu czy wtedy jak patrzymy na siebie w lustrze? Przede wszystkim, obraz, który widzimy w lustrze, jest odwrócony. Jesteśmy więc przyzwyczajeni do nieco innego wizerunku od tego, który widzą nasi rozmówcy. Każda twarz jest mniej lub bardziej asymetryczna, więc odwrócona o 180 stopni może się wydać obca. Wiele zmienia też perspektywa.

Odpowiedź nasuwa się zwykle jedna, jest to „ładne wychodzenie na zdjęciach” , ale co to oznacza?  Czy na zdjęciach jesteśmy ładniejsi niz nasz obraz siebie?

Może wtedy jesteśmy fotogeniczne, gdy mamy pięknie zrobioną, wystylizowaną fryzurę i perfekcyjny makijaż, zakrywający to, co powinno być przykryte, a uwydatniające to, co piękne?

Według moich wieloletnich obserwacji, każdy jest na swój sposób fotogeniczny i interesujacy fotograficznie - fotograf ma ten element wyszukać i go uwypuklić.

Każdy człowiek jest różny, ma różny owal twarzy, kształt ust, oczu, wielkość nosa, uszu…itd., i zmieniajace się kanony piękna nie mają nic z tym wspólnego.

Gdy patrzymy na portret i czujemy, że do nas w jakiś dziwnie przyjemny sposób „przemawia , to znaczy, że w oczach widzimy coś bardzo naturalnego, prawdziwego, twarz jest rozluźniona i bije z niej  pozytywna energia.

I to jest właśnie fotogeniczność. 

 

Bardzo często  mamy w głowie obraz siebie idealnej. Widząc obiektyw, koniecznie chcemy to odtworzyć, więc zaczynamy się spinać i kombinować.

Zaciskamy usta, bo przecież zęby są krzywe i nie może absolutnie być ich widać, nawet jak się uśmiechamy; przymrużamy oczy, bo wydaje się nam, że wtedy jesteśmy takie powabne z nutką tajemnicy, no i oczywiście koniecznie twarz musi wyglądać szczupło z uwydatnionymi kośćmi policzkowymi. Nie tędy droga. Jeśli wybrałeś / wybrałaś właściwego fotografa - wyluzuj, zaufaj mu - i posłuchaj jego rad.

Korzyści wynikające utrzymania właściwego wizerunku mogą mieć odzwierciedlenie typowo finansowe. Fotografia biznesowa jest tylko idealnym narzędziem by ten wizerunek rozpropagować.

Osiągają także wymiar niematerialny i zachodzą w świadomości uczestników otoczenia przedsiębiorstwa.

Prestiż wynikajacy z dobrego wizerunku przynosi długofalowe efekty.

Przeczytaj też - make-up do sesji biznesowej....

ZOBACZ JAK PRACUJEMY PODCZAS SESJI

Stawiamy ludzi w dobrym świetle

KONTAKT
w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko źle sfotografowani?

Naturalne predyspozycje niektórych osób sprawiają, że prawie zawsze dobrze wyglądają na zdjęciach. Wpływają na to odpowiednie proporcje ciała, kolor skóry, odpowiednio ostre rysy twarzy i jej symetrycznośc i proporcjonalność.

Oczy szeroko otwarte – oczy zawsze na zdjęciu wyglądają na bardziej przymknięte, niż były w rzeczywistości. Zauważ, że ludzie którzy dobrze wyglądają na zdjęciach zazwyczaj opuszczają lekko brodę w dół i otwierają bardzo szeroko oczy.

Dobrym sposobem na zawsze błyszczące, szeroko otwarte oczy jest zamknięcie ich na kilkanaście sekund przed robieniem zdjęcia i otworzenie ich szeroko chwilę przed samym zrobieniem zdjęcia.

Uśmiech – zawsze masz głupią minę, kiedy próbujesz się uśmiechnąć? Nie wiesz jak to zrobić w naturalny sposób? Spróbuj starego tricku – uśmiechając się – przyłóż język za górną linię zębów . Uśmiech powinien wyjść delikatny, uroczy, w sam raz.

Ściągnij  do siebie łopatki obniż nieco ramiona, wyciagnij szyje, a następnie wysuń twarz i brodę lekko do przodu – tak zwany lekki  żółwik :). Plecy zostają wyprostowane z tyłu, głowa wysuwa się trochę do przodu.

Sposób na podwójny podbródek – istnieje bardzo fajny trick niwelujący na zdjęciu podwójny podbródek. Przyciśnij język mocno do podniebienia podczas robienia zdjęcia – twój podbródek zmieni kształt.

Podkład – obiektyw potrzebuje makijażu. Kobieta potrzebuje makijażu. Razem potrebują -  grubej warstwy makijażu. Ma być mocniej niż na co dzień. Konturowanie twarzy – nie wiesz jak prawidłowo wykonturować twarz?

Spróbuj zrobić tzw. „dziubek”, ale nie pozując do zdjęcia – zrób dzióbek malując się do zdjęcia. Naturalne wgłębiania w policzkach, które robią się przy robieniu „dziubka” podkreśl bronzerem, przeciągając pędzlem od wgłębienia w policzku w kierunku środka ucha kilka razy.

 

 

Promienny wygląd – nic tak nie dodaje promiennego, młodego wyglądu jak róż do policzków. Muśnij nim nie tylko policzki, ale także czubek nosa. Efekt natychmiastowy!

Makijaż oczu – dobrze wykonany makijaż oczu jest kluczowy jeżeli chodzi o zdjęcie. Jeżeli jednak nie jesteś mistrzynią makijażu, a Twoje oczy nie wymagają dużego skorygowania cieniami ich kształtu – lepiej postaw na porządne wytuszowanie rzęs  i podkreślenie górnej powieki kredką lub linerem. Zasada jest taka: albo perfekcyjny makijaż, albo minimalizm. Użyj też konturówki.

Dlaczego większość „selfie” jest robionych z góry? Bo takie ujęcie wyszczupla Twarz.Testuj w których kolorach jest Ci dobrze. Jeżeli uważasz że wyglądasz na zdjęciach mało wyraziście, bez energii, a kolorowe ubrania Cię przytłaczają – spróbuj ubrać coś wzorzystego. Zrób sobie zdjęcie w kilku bluzkach i zobacz w jakich jest Ci najlepiej.

 Jeżeli nie wiesz jak dobrze dobrać ubrania do sylwetki trzymaj się zasady: jasne i wzorzyste ubrania uwypuklają, czarne i jednolite - ukrywają.

Podkreśl talię – kładąc ręce na talii, kierując palce w dół. Uwaga – ten sposób wyszczupla talię, ale poszerza biodra. 

Dodatkowo wyszczuplij sylwetkę – stając lekko bokiem, trzymając jedną rękę na talii, drugą opuszczając luźno i zakrywając nią lekko biodra.

Pamiętaj przede wszystkim o tym, że aparat "widzi" Twoją pewność siebie i jeżeli stoisz zawstydzona, niewyprostowana, z niewyraźną miną - zdjęcie na pewno nie wyjdzie dobre.

Musisz pozować z pewnością siebie jak z czerwonego dywanu, z taką pewnością siebie, z jaką pozują dzieci - zauważ, że one zawsze idealnie wychodzą na zdjęciach.

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

Kiedy osoba nie jest fotogeniczna?

Dobry ubiór to taki, w którym będziesz czuć się komfortowo, pięknie i pewnie. Strój nie powinien być zbyt ciasny, ani luźny. Tkaniny nie powinny być zbyt połyskujące, unikaj prześwitujących materiałów.

W stroju formalnym unikaj nadruków, logotypów, estrawaganckich dodatków.
Fotografia biznesowa Warszawa
Fotografia korporacyjna Warszawa
Sesja biznesowa kobieca
Sesja wizerunkowa kobieca
Zdjęcie do CV i Linkedin Warszawa
zdjęcie profilowe Warszawa

 • w ubiorze unikamy dużej ilości bieli i zupełnie czarnych partii ubioru, w druku, lub na biurowych monitorach wyjdą jak czarna, pozbawiona szczegółów plama.

 • Należy ubrać się w te rzeczy, w których czujemy  się swobodnie i naturalnie, niemniej w ramach ”dress codu”. W przeciwnym razie podczas sesji będziemy czuli się dodatkowo skrępowani i spięci, a ubiór będzie przeszkadzał.

 • Zarówno w stroju męskim, jak i damskim nie należy łączyć ze sobą kilku wzorów tkanin, czy też więcej niż trzech kolorów.

 • Unikamy tkanin w drobne wzory z powodów technicznych, przy cyfrowej rejestracji obrazu i w druku może dojść do interferencji

 • Jeśli okulary to szkła nie powinny być ciemne / fotochromatyczne / zabarwione. Soczewki okularów muszą być idealnie czyste.

 • Jeśli zdjęcia mają być używane razem lub będą to zdjęcia zbiorowe – to trzeba ustalić coś wspólnie w odniesieniu do kolorystyki wszystkich strojów i wypracować jakąś średnią.

 • Może to nie brzmi najlepiej, żeby zarząd uzgadniał w co chce się ubrać, ale lepsze to niż prezes w różowej koszuli i pani wiceprezes w zielonej garsonce… – warto wybrać bezpieczne kolory czyli – szarość,  granat, niebieski, grafitowy.

 • Jeżeli jesteście Państwo umówieni na sesję po całym dniu pracy, warto zabrać ze sobą odzież na przebranie. Stroje powinny być wyprasowane i przetransportowane na miejsce sesji biznesowej na wieszakach.

Punktem wyjścia  jest oddzielenie sfery prywatnej od sfery biznesowej. Strój uważa się za tym bardziej biznesowy, im mniej przekazuje informacji o prywatnej sferze człowieka.

Kobiety mają dość ograniczone pole manewru w doborze odpowiedniego dla siebie stroju biznesowego. Ubiór kobiety musi przede wszystkim odpowiadać zajmowanej przez nią roli biznesowej, bez nadmiernego podkreślania kobiecych wdzięków.

 

 • Kolorystyka tak samo jak u mężczyzn, czyli bez szaleństw – szarość,  granat, niebieski, grafitowy, fiolet, róż, błękit. Podobnie też z wzorami materiałów. Wszystko musi być stonowane. Proste fasony, każda pani powinna wiedzieć, na ile pozwala jej figura.

 • Garsonka to strój złożony z żakietu i spódnicy. Podobnie jak garnitur, garsonka jest ubraniem bardzo eleganckim, podkreślającym profesjonalizm i odpowiednim dla kobiet biznesu. Garsonkę również można określić jako garderobę bezpieczną, neutralną, chroniącą prywatność. Jej krój powinien być klasyczny, prosty, elegancki, ale również kobiecy. W przypadku wszelkich rodzajów marynarek należy unikać zbyt fantazyjnych fasonów i wzorów na tkaninach, nadmiaru plastikowych guzików czy suwaków.

 • unikamy stylizacji  z odslonietymi ramionami, plecami, czy brzuchem,

 • Koszule – warto wiedzieć, że białe koszule odpowiednie są tylko na wyjątkowe okazje, w przeciwnym razie będą wyglądały szkolnie i nudno.

 
 • Topy ( w zestawie z żakietem –  bardzo fotogeniczne ) na ramiączkach nakładamy tylko wtedy, gdy mamy pewność, że przez cały czas pozostaniemy w żakiecie,

 • Buty raczej pełne, dobrze żeby nie były to czerwone szpilki z 10 centymetrowym obcasem. Spódnice do kolan, bluzki zakrywające ramiona, cieliste rajstopy.

 • W dobieraniu biżuterii wskazany jest umiar zarówno w formie, jak i w ilości. Należy unikać biżuterii dużej, masywnej i bardzo strojnej, ponieważ na zdjęciach wszystko to zaczyna się świecić i niepotrzebnie odwraca uwagę.

 • Makijaż – najlepiej bez, bo makijażystka musi nałożyć make-up biznesowy od podstaw. Jest to makijaż dzienny / biznesowy niemniej mocniejszy od zwykłego i w normalnym świetle może wyglądać na za mocny, ale przy sesji zdjęciowej taki makijaż daje najlepsze efekty.

 • Fryzura jest istotnym dopełnieniem stroju i bardzo widocznym elementem wizerunku kobiety biznesu, na który zwraca się szczególną uwagę - nasze makijazystki układaja włosy - ale ich nie tną.

 • na koniec -  ważna uwaga - zasady zasadami, ale najważniejsze jest to by podczas sesji biznesowej czuć się w swoim ubraniu dobrze i komfortowo.

Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

Jeśli znasz już nasze portfolio to wiesz, że głównie fotografujemy ludzi, którzy nie są modelami. Często po raz pierwszy biorą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej i stresują się, czy dobrze wypadną.

 • odsłonięte ramiona, plecy, brzuch, za duży dekolt,

 • zasłanianie twarzy rozpuszczonymi włosami,

 • tkanin przezroczystych i połyskujących,

 • krzykliwych, jaskrawych kolorów,

 • niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju dredy, warkoczyki, ekstrawaganckie asymetryczne cięcia, wygolone płaszczyzny głowy, jaskrawe balejaże, niestandardowe kolory, niepożądane są kolorowe wstążki, kokardki i koraliki wplecione we włosy.

 • zbyt krzykliwa biżuteria

FOTOGRAFIA BIZNESOWA DLA FIRM - POZNAJ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Celem zdjęć biznesowych są przyciągające wzrok obrazy podkreślające osobowość i charyzmę portretowanej osoby.

FOTOGRAFIA KORPORACYJNA

Fotografia korporacyjna – portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z firmą bądź marką – to w części kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników.

WIZERUNEK PROFESJONALISTY
SESJA BIZNESOWA
INDYWIDUALNA / WARSZAWA

Profesjonalny wizerunek biznesowy dla osób indywidualnych, czyli zdjęcie do CV i innych zastosowań zawodowych Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych.

OBSŁUGA EVENTÓW WARSZAWA

Fotografia eventowa stała się nieodłącznym elementem różnego rodzaju wydarzeń. Termin fotografia eventowa obejmuje szeroki zakres działalności. Imprezy firmowe, konferencje, szkolenia i inne.

SESJA BIZNESOWA
EMPLOYER BRANDING
ATMOSFERA PRACY

Jeśli masz fajny team – możemy pokazać to na biznesowych zdjęciach grupowych - sesja "atmosfera pracy"

FOTOGRAFIA
REKLAMOWA

Fotografia reklamowa to najlepsza z możliwych form prezentacji produktu na zdjęciu. Zasadniczą różnicą pomiędzy zdjęciem produktowym, a fotografią reklamową...

ILUSTRACJE
DO STRON WWW

Oryginalne koncepcyjnie i atrakcyjne wizualne ilustracje bedą ozdobą Twojej witryny. Ilustracja jako nośnik treści może skutecznie, pozytywnie i wielokrotnie oddziaływać na innych,

FOTOGRAFIA
WNĘTRZ
WARSZAWA

Fotografia wnętrz to umiejętność zamknięcia przestrzeni w wyjątkowych kadrach.

FILMOWANIE
FILM KORPORACYJNY
WARSZAWA

Jak stworzyć skuteczny przekaz filmowy, który dotrze i zaangażuje pożądaną grupę docelową?

VIDEO I ZDJĘCIA Z DRONA
WARSZAWA

Zdjęcia z drona, filmy z drona. Usługi z drona - zdjęcia i filmy z powietrza, filmowanie dronem, filmy i zdjęcia lotnicze

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
WARSZAWA

W naszej ofercie skierowanej do firm, przygotowaliśmy szeroką gamę profesjonalnych szkoleń fotograficznych, a także integracyjne warsztaty ...

WARSZTATY
MAKE-UP
WARSZAWA

Szkolenie skierowane jest do firm, w których obowiązuje dress code. Podczas szkolenia pokazujemy jak wykonać odpowiedni dobrany do urody makijaż dzienny ...

SESJA KORPORACYJNA W FIRMIE

Badania psychologiczne potwierdzają, że nasz sposób ubierania się nie tylko mówi wiele o naszej osobowości, ale także w ułamku sekundy potrafi sprawić, że w oczach innych wydajemy się bardziej kompetentni i profesjonalni.

Zaplanowano seje korporacyjna w Twojej firmie? Zastanów sie jaki komunikat chcesz przekazać odbiorcom.

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

ZOBACZ JAK PRACUJEMY DLA FIRM

KONTAKT
w ciagu 24h otrzymasz wycenę sesji

Wizerunek profesjonalisty - jakie ubrania zabrać na sesje biznesową?

Świetnie sprawdzają się gładkie ubrania, bez wzorów i jednolite kolory, które łatwo ze sobą łączyć. Kolory, które będą właściwie dobrane do sesji, dadzą świetny efekt. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w doborze barw postaw na jednolite, neutralne barwy.

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

Sesja wizerunkowa / zdjecie profilowe - jakie ubrania zabrać na sesje biznesową?

Świetnie sprawdzają się gładkie ubrania, bez wzorów i jednolite kolory, które łatwo ze sobą łączyć. Kolory, które będą właściwie dobrane do sesji, dadzą świetny efekt. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w doborze barw postaw na jednolite, neutralne barwy.

Choć wydaje się oczywiste, że wygląd to bardzo wyraźny komunikat, często słyszę o przypadkach katastrofalnej niezgodności tej sfery fizycznej z budowanym wizerunkiem. To katastrofalny błąd - który błyskawicznie odbiera wiarygodność.

Kiedy ktoś chce uchodzić za profesjonalistę, na którym można polegać, któremu można powierzyć zadanie, a on osiągnie cel w każdym detalu, to co o nim mówi niechlujny wygląd na zdjęciu do CV, czy w Linkedin?

Myślałeś o tym, że dziś praktycznie każdy z nas ma swoją stronę internetową? To nasze profile w mediach społecznościowych. I mają tu one wielkie znaczenie.

Jeśli uważasz, że Twoja działalność w internecie jest rzeczą prywatną, a może nawet anonimową to żyjesz w błędzie i na pewno nie postępujesz profesjonalnie.

Sam prawie zawsze sprawdzam w sieci osoby i firmy, zanim podejmę decyzję o współpracy, nawet tej nieformalnej.

Przeprowadziłem też wiele rozmów z rekruterami i wiem, że inne firmy również bardzo poważnie traktują to, co pokazujesz w mediach społecznościowych.

PROFESJONALNY WIZERUNEK i czyli zdjecia do CV, linkedin i do innych celów zawodowych

Sesja „wizerunek profesjonalisty” odbywa się w naszym studio. Jest przeznaczona dla wszystkich, którzy potrzebują zdjęcia do celów zawodowych – do strony internetowej, publikacji prasowych, zdjęcia do CV, intranetu czy LinkedIn.

Wizerunek Profesjonalisty – to sesja biznesowa w Warszawie ukierunkowana na stworzenie indywidualnego, profesjonalnego wizerunku biznesowego – zdjęcia do CV, Linkedin, firmowej strony internetowej.
Sesje “wizerunek profesjonalisty” wykonujemy tylko w Warszawie, bez presji czasu, robimy profesjonalny make-up do zdjęć, poprawiamy wygląd ubrań i włosów, kładziemy nacisk na naturalność i przyjazne emocje wyrażane przez postawę, gestykulacje i mimikę.

Masz prawo, stresować się i nie lubić zdjęć. Naszą rolą jest sprawić, by mimo wszystko na sesji czuł się świetnie i naturalnie, a zdjęcia z sesji były efektywne wizerunkowo. Wiemy jak to zrobić.

DOBRY WIZERUNEK W BIZNESIE

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Jeśli wyślesz do nas zapytanie, w ciągu 24h otrzymasz szczegółowy kosztorys i wskazówki jak przygotować się do sesji.

TOP