Fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna dla pracowników

Portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z  firmą bądź marką – to w wiekszości kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników. Pracownicy firmy, czy członkowie zarządu powinni zostać sportetowani w sposób podkreslajacy ich osobowość i charakter, ale jednocześnie na tyle jednorodnie od strony formalnej by podkreślić ich przynależność i identyfikacje z zespołem i firmą.

Sesja korporacyjna to zdjęcia kilku, kilkunastu osób fotografowanych w podobnie ustawionym świetle, zwykle na jednolitym tle. Najistotniejszym elementem takiego zdjęcia jest wyraz twarzy modela, nieszczery uśmiech czy zdradzający niepewność gest,  zniweczy zamierzony efekt wizerunkowy.

Wiele osób nie lubi się fotografować i podchodzi do zdjęć z dystansem, a podczas sesji fotograficznej nie czuję sie komfortowo –  jest to częste i naturalne odczucie. Również podczas zdjęć korporacyjnych. Niemniej w 99%  przypadków, mimo presji czasu, uzyskujemy świetne rezultaty wizerunkowe. Duże znaczenie ma dobra atmosfera na planie i fakt że portretowany może samodzielnie wybrać najlepsze swoje zdjęcia, które  przygotujemy do publikacji.

Korzyści:

– w ciągu dnia możemy sportretować  do 12 osób w siedzibie Twojej firmy,

– robimy profesjonalny make-up do zdjęć,

– kładziemy nacisk na naturalność i przyjazne emocje wyrażane przez mimikę,

– poprawiamy wygląd ubrań i włosów,

Postprodukcja

Efektem sesji jest około 150 klatek na osobę, z których 6 – 10 zostanie wybranych i przygotowanych do publikacji. Do obróbki zdjęć korporacyjnych używamy tych samych umiejętności i narzędzi jak przy sesjach modowych. Średnio wybór i obróbka materiału zdjęciowego z sesji tego typu zajmuje 4-10 dni, w zależności ile osób wzieło udział w zdjęciach.

Pola zastosowań zdjęć korporacyjnych

Podstawowym zastosowaniem zdjęc powstałych na takich sesjach są strony internetowe firmy, raporty roczne, prospekty emisyjne, ulotki i broszury firmowe, reklamy prasowe i internetowe, materiały PR, etc. Mogą być również stosowane jako zdjęcia do publikacji prasowych, jako tz. „główki” lub zdjęcia sylwetki wyciętej z tła.

Zasady wyceny sesji korporacyjnej

Czynnikiem mającym najwiekszy wpływ na koszt zdjęć korporacyjnych jest ilość osób, liczba planów i dni zdjęciowych, każdą sesje tego typu wyceniam indywidualnie.

 

Poznaj koszt sesji korporacyjnej w dla Twojej firmy przejdź do strony KONTAKT.

%d bloggers like this: