Zdjęcia biznesowe

fotografia biznesowa

Zdjęcia biznesowe liderów organizacji

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa , czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Celem  zdjęć biznesowych są atrakcyjne wizualnie i przyciągające wzrok obrazy podkreślające osobowość i charyzmę portretowanej osoby. Specjalnie dla organizacji, w której osobowość i wizerunek liderów ma istotny wpływ na postrzeganie firmy.

Fotografia jako nośnik wizerunku może skutecznie i wielokrotnie oddziaływać na innych, żeby tak sie stało należy spełnić dwa warunki :

– mieć świadomosć i wizję upublicznianego wizerunku, który nie może być pozbawiony charakteru,
– nośnik wizerunku – fotografia musi się przebić z przekazem, powinna być oryginalna, nowoczesna  i atrakcyjna wizualnie.

Faza ustaleń

Przed sesją konieczne są ustalenia jakich zdjęć oczekuje klient, jakie jest ich przeznaczenie i jakie efekty wizerunkowe ma przynieść ich publikacja. Przydaje się wizja lokalna w Państwa biurze i w okolicy żeby znaleźć interesujące plany zdjęciowe i sprawdzić jak operuje naturalne światło, które podczas zdjęć może być potężnym sprzymierzeńcem fotografa.

Dzięki mobilnemu studiu, czyli zestawowi lamp studyjnych z własnym zasilaniem akumulatorowym, badź z generatorem prądu, możemy pracować prawie w każdym miejscu.

Przebieg biznesowej sesji fotograficznej

Każdą sesje zaczynamy od profesjonalnego make-upu, który wiele zmienia. W sesji biznesowej opcjonalnie może uczestniczyć również stylistka.

Wiele osób nie lubi się fotografować i podchodzi do zdjęć z dużym dystansem, a podczas sesji fotograficznej czuje sie opresyjnie – i jest to częste i naturalne odczucie towarzyszące temu procesowi. Niestety taki dystans i złe nastawienie natychmiast widać na zdjęciach. Potrafimy to przezwyciężyć i sprawić że model podczas sesji poczuje sie pewnie, naturalnie i swobodnie. To jest klucz do sukcesu i warunek konieczny jakichkolwiek zdjęć, w których istotny jest dobry wizerunek.

Podczas zdjęć mamy kontrolę nad wszystkimi czynnikami, których istnienie przesądza o pozytywnym efekcie sesji:

– wiele razy ustawiamy ładne i korzystne światło,

– czyścimy plany zdjęciowe ze zbędnych przedmiotów,

– zwracamy uwagę na wygląd ubrań,

– kładziemy nacisk na dobrą mimikę oraz na naturalny wygląd i właściwą symbolikę gestów.

Postprodukcja

Efektem dnia zdjęciowego przy sesji tego typu jest około 500 klatek, z których 20-30 zostanie wybranych i przygotowanych do publikacji.Wybór zdjęć jest kolejnym kluczowym elementem w procesie dochodzenia do idealnych zdjeć biznesowych. Do obróbki zdjęć używamy tych samych umiejętności i narzędzi jak przy sesjach modowych. Średnio wybór i obróbka materiału zdjęciowego z sesji tego typu zajmuje 7 dni, ale pierwsze gotowe zdjęcia mozecie mieć Państwo do dyspozycji już na nastepny dzień.

Fotografia biznesowa – pola zastosowań dla zdjęć

Ten rodzaj zdjęć portretowych jest skierowany do klientów biznesowych i korporacyjnych, ich działów reklamy, marketingu i public relations. Zdjęcia znajdują zastosowanie głównie w:

  1. materiały na strony internetowe i do intanetu
  2. foldery i katalogi drukowane
  3. materiały prasowe i PR
  4. raporty roczne
  5. kalendarze
  6. zdjęcia prezentowane w przestrzeni biurowej firmy.

Poznaj koszt indywidualnej sesji biznesowej w dla Twojej firmy, czekamy na maila ze specyfikacja zamówienia przejdź do strony KONTAKT.