JAKI MAKE_UP DO ZDJĘĆ BIZNESOWYCH?

Dlaczego Make-up jest niezbędny do zdjeć biznesowych?

 

Aby dobrze wyglądać na zdjęciach trzeba się do nich przygotować – właściwie ubrać, uczesać i umalować. Nawet najpiękniejsze modelki przed sesją zdjęciową potrzebują pomocy specjalistów – nawet kilka godzin z makijażystami, stylistami, fryzjerami. Na szczęście w przypadku sesji korporacyjnych czas, który należy poswiecić jest znacznie krótszy – dla panów 10-15 minut, dla pań około 35-40.

Makijaż fotograficzny różni się od zwykłego makijażu. Musi uwzględniać zamierzenia fotografa, a przede wszystkim rodzaj światła, jakich fotograf portretowy będzie używał.

Profesjonalny aparat fotograficzny widzi znacznie więcej niż ludzkie oko. Każda skaza na skórze, wyprysk, ranka będzie widzoczna. Zatem dobrze zrobiony make-up do sesji polega miedzy innymi na zminimalizowaniu bądź całkowitym wyeliminowaniu tego typu mankamentów.

Makijaż do zdjęć biznesowych to makijaż dzienny, w który ma za zadanie :

Wyrównanie kolor skóry i ukrycie niedoskonałości cery ( dla kobiet i mężczyzn )

Nie ma idealnej cery. Kolor skóry na twarzy zmienia się – z reguły nos jest bardziej czerwony niż policzek, z kolei pod oczami jest raczej ciemno i niebieskawo. Sztuką jest wybrać odpowiedni podkład korespondujacy z karnacja skóry. Podczas make-upu potrzebujemy naturalnego swiatła i mamy do dyspozycji bardzo dużo kosmetyków.

Zmatowienie ( dla kobiet i mężczyzn )

Podczas zdjęć biznesowych uzywane jest swiatło z dużych studyjnych lamp błyskowych. Powoduje ono, że nie zmatowiona skóra zaczyna się świecić na zdjęciach. Efekt ten z punktu widzenia wizerunku jest co najmniej niepożądany. Dlatego bardzo ważne jest zmatowienie profesjonalnym, mocno kryjacym pudrem …

Modelowanie twarzy ( dla kobiet )

i zamaskować ewentualne nieproporcjonalności twarzy- wszystko to co na twarzy przyciemnimy –  na zdjęciu będzie mniejsze niż w rzeczywistości. W ten sposób można zmniejszyć za dużą brodę, szeroki nos lub zbyt wydatne kości policzkowe.

 

Podkreślenie oczu i ust ( dla kobiet )

Dopasowanie do charakteru zdjęć i osoby fotografowanej. Usta bezpiecznie jest pomalować pomadką o odcieniu zbliżonym do koloru ust ale o intensywniejszej barwie. Zbyt mocna  szminka spowoduje, że usta będą wyglądały jak ciemna plama i zanadto przykuwały uwagę.

Odpowiednio połozonymi cieniami możemy też powiększyć oczy. To jakiego użyjemy koloru zależy od Twojej karnacji,oprawy oczu i koloru włosów. Cienie z gamy brązów będą dobrze wyglądały  na każdym odcieniu skóry.

Podkreślenie naturalnego piękna spowoduje,że będziemy wyglądać na fotografii promiennie i świeżo.